עדכון ביטחון | יום רביעי 8.11 | 9:00

בטחון • 8/11/2023 כניסות

תושבים, מתנדבים, בוקר טוב.

ראשית מילות תודה ענקיות לכל המתנדבים המדהימים שלנו, על העבודה הקשה והארוכה עד היום לטובת ביטחון הישוב והערכות ל"שגרה" בעת מלחמת "חרבות הברזל" ובכלל גם לעתיד הרחוק יותר.
במהלך החודש קם ליישוב שלנו מערך חירום רציני ומשמעותי שבעת הצורך יוכל להבטיח מענה חירום (ביטחוני ורפואי) מהיר עד הגעת כוחות החירום וההצלה שלנו.

לאור ההנחיה של פיקוד העורף על חזרה לשגרה וההחלטה על הגדרת היישוב כיישוב ירוק במפת האיומים - החלטנו על צמצום משמעותי של משמרות החמ"ל והפטרול ביישוב.

מעתה הפטרול יאויש בשעות הפעילות במהלך היום: יציאת הילדים לבתי הספר והגנים וכניסת העובדים לישוב. וכמו כן, בשעות החזרה של הילדים מבתי הספר והגנים ושעות אחר הצהריים ועד הערב בזמן הפעילות של התושבים במרכזים הציבוריים ומרחבי החוץ.

אני מבקש להרגיע ולהוסיף שבימים אלו ממש אנו משלימים את עבודת ההקמה והארגון של כיתת הכוננות היישובית. כיתת הכוננות כוללת 4 כיתות אזוריות (ארזה, תפוח-ראשונים, ארזים-רימון, מעלה הארז-דרך השבע אחיות). משימתנו בכיתות הכוננות להוות צוות תגובה מהירה שבעת הצורך יוכל להוות כח הגנה מרחבית וכוח נוסף מאומן יותר לטובת טיפול באירועי קיצון ביטחוניים. בהתרעה מיידית.

את התשתית שהקמנו לטובת עבודת החמ"ל והפטרול\מחסומים אנו דואגים להשאיר בהיכון לפתיחה מהירה מחדש בעת הצורך גם במקרה של הידרדרות משמעותית במצב הבטחוני באזורינו והן כמענה לאירועי קיצון בעת הצורך.
במהלך הלילות יבצעו אנשי הכוננות הרלוונטיים, באופן יזום סיורים לטובת הרתעה והתראה. והטלפונים של החמ"ל יהיו זמינים לכם בכל עת לדיווח על אירועים חריגים ומקרי חירום, כמו כן קבוצת החירום היישובית בוואצאפ.

שנדע בשורות טובות,
גיל סגל - רבש"צ מוצא עילית