עדכון ממחלקת ועדי ישובים

מועצה אזורית מטה יהודה • כניסות

קבצים מצורפים:

תברואה ואיכות סביבה מידע והנחיות הוצאת גזם

המלצות למניעה והיערכות לשריפות

תחרות- קריה יפה ומקיימת בישראל יפה- 2019

פרסום צהרוני ניצנים pdf

פרסום הכשרה אם לאם

חוזר מנכל 008-2019 - יציאה לפעילויות חוץ של מסגרות רווחה בקהילה - עדכון

סיליבוס

שלום לכולם,

זהו עדכון נוסף ממחלקת ועדי ישובים, אני מזמינה אתכם להגיב ולכתוב אם ישנם נושאים נוספים עליהם הייתם מעוניינים לקבל מידע במסגרת עדכון זה.

 1. מחלקת ועדי ישובים מתרחבת, המחלקה קלטה שלוש רכזות ישובים במסגרת מכרז פנימי שנערך במועצה: ענבל בן שלום, קרן ברינדר והגר בן סימון. בימים אלו אנו עוסקים בהכשרת הרכזות ובשינוי שיטת העבודה מעבודה מרכזית לעבודה אזורית על פי אשכולות ישובים. בנוסף המועצה תקדיש ליווי מיוחד לישובי המגזר הערבי עין נקובא ועין רפה.
 2. תכנית מנהיגות חדשה- בשבוע שעבר נפתח המחזור הראשון של התכנית שנועדה להכשיר מזכירי ישובים ומנהלי קהילות ולהעניק להם כלים וידע לצורך פיתוח מנהיגות לניהול הישוב. אני שמחה לראות שבין המשתתפים שנבחרו לתכנית ישנם יו"ר וחברי ועדים. מצ"ב סליבוס לתכנית, אם ישנם חברי ועדים המעוניינים להשתתף באחד המפגשים, נא הירשמו דרך ענבל בן שלום בטלפון: 052-7250662.
 3. פינוי גזם- כידוע, בעקבות ההחלטה על שינוי מדיניות פינוי הגזם הוקמה ועדה לבחינת הנושא . עד כה הועדה עסקה באיסוף נתונים, בחינת חלופות מהצוות המקצועי במועצה, בחינת פתרונות מרשויות אחרות, נערך מפגש פתוח לנציגי ועדים מקומיים בו הנציגים השמיעו את דעתם, עמדת הישובים ואף הציעו פתרונות והתקיים דיון של הצוות המקצועי לבחינת ההצעות . כעת, הצוות המקצועי שוקד על גיבוש המלצות שיוגשו להחלטת ראש המועצה ולמליאה. בקרוב תתקבלנה החלטות, ועד אז נפעל במתכונת ביניים שמחד תספק את השירות לישובים ומאידך לא תפרוץ את המסגרת התקציבית. המתכונת הזמנית הופצה לועדים , בנוסף מצ"ב מידע והנחיות ממחלקת תברואה בנושא.
 4. פרויקט "אם לאם" במטה יהודה- היחידה להתנדבות באגף הרווחה בשיתוף מרכז הצעירים מזמינים מתנדבות המעוניינות ללוות אמהות צעירות אחרי לידה, המועצה תקיים הכשרה למתנדבות. פרטים בקובץ המצ"ב.
 5. צהרוני ניצנים במטה יהודה- במסגרת פרויקט ניצנים מוצעים להורי א'-ב' צהרון בתום יום הלימודים, מצ"ב פרסום. בנוסף נודה לכם להפצת סקר בקרב ההורים: https://docs.google.com/forms/d/1t01HAilQUFgfZlVbbTaMmUh0WoB_BRHxYre1GooB3BM/edit
 6. היערכות לשריפות- מצ"ב קובץ המלצות בנושא מניעה והיערכות לשריפות.
 7. תחרות קריה יפה ומקיימת- מצ"ב קובץ מידע לישובים המעוניינים להגיש מועמדות ניתן לפנות למועצה לישראל יפה בטלפון- 03-6423111 שלוחה 120 או במייל: kobyy@israel-yafa.org.il
 8. פעילויות חוץ למועדוני ותיקים- בישובים בהם פועל מועדון וותיקים בהסכם עם המועצה, יש לעבוד ע"פ נוהל המצורף בכל יציאה לפעילות חוץ. הפנייה ל"מוקד טבע " תעשה באמצעות אגף הרווחה. למען בטיחותם של הוותיקים יש להקפיד על כל כללי הבטיחות.
 9. מועמדים לקבלת תעודת הוקרה של וותיק מתנדב- בחודש נובמבר הקרוב יתקיים בוקר הוקרה לוותיקי מטה יהודה במסגרתו יוענקו תעודות הוקרה לוותיקים מתנדבים. מצ"ב לינק לטופס המלצה על ותיק מתנדב שנמצא באתר המועצה. https://m-yehuda.org.il/626/ לפרטים נוספים ניתן לפנות עינת ליפסקר רכזת התנדבות אגף הרווחה בטלפון 02-995889
 10. הנחיות ונהלים למקוואות- מצורפת לשימושכם, חוברת הוראות בטיחות במקוואות. הנהלים קובצו על ידי מנהל מחלקת בטיחות אבי קינן ומנהל מחלקת דת ליאור אמויאל בעקבות פניות וסוגיות שעלו במספר ישובים.
 11. רישום להסעות בתי הספר- אנא העבירו הודעה לכל מי שבישוב שניתן עדיין לבצע את הרישום בקישור הבא:
  https://m-yehuda.org.il/news/1351/
  גם מי שקיבל בימים האחרונים את ההודעה על סיום מועד הרישום יכול להיכנס שוב לקישור ולהירשם. שימו לב, ללא רישום המועצה לא תוכל להסיע את הילדים. מועד אחרון להרשמה 6/8/2019

בברכת המשך קיץ מהנה ובטוח ושנזכה לעשות טוב, ליאורה

ליאורה יפרח

מנהלת מחלקת ועדי ישובים

המועצה האזורית מטה יהודה

טלפון: 02-9958673

נייד: 050-6761341

liora@m-yehuda.org.il

bfq9rk.jpg