קישור לאתר המועצה

    

                        
  
  
 
הודעה על התפטרות 
יו"ר ועד מקומי מוצא עלית - ראובן גרינבאום ​
 
21.1.2018
 
לכבוד
מ"מ יו"ר המועצה האזורית מטה יהודה.
מליאת המועצה
חברי הועד המקומי מוצא עלית
תושבי מוצא עלית


א.ג.נ.הנדון: הודעה על התפטרות יו"ר הועד המקומי מוצא עילית - גרינבאום ראובן


בשנת 2009 התנדבתי לפעילות למען הישוב ותושביו במסגרת ועד הישוב, בתחילת הדרך כחבר הועד ובהמשך כיו"ר הועד. לאורך השנים (כמעט 9 שנים) פעלתי רבות, יחד עם
חברי הועד, לטובת הישוב, ילדים, קשישים וכל התושבים באשר הם.

במהלך שנות התנדבותי בוועד השגנו הישגים רבים והוצאנו לפועל שיפורים רבים
בתחומים שונים – התחלנו וסיימנו את פרויקט הקמת תשתית הביוב בישוב, אשר החליפה את השיטה הארכאית של בורות ספיגה, פרויקט בהיקף של 12,000,000 ₪. כמו כן, חידשנו את כל מערכת המים בישוב ובעקבות כך אף קיבלו כל התושבים שעוני מים ממוחשבים.

הצלחנו לחדש את בניית "בית הפייס", שעמד כאבן שאין לה הופכין, במשך כ-15 שנים ולהביא לסיום בנייתו והשמשתו המלאה לרווחת התושבים. עוד פעלנו להשגת תקציבים לחידוש גן המשחקים הצמוד לגן הילדים "רימונים", להקמת מתקני ספורט וחידוש הגינה במקום, וכן הקמנו גינה ציבורית בסמוך למקלט ברחוב הארזים. דאגנו רבות לשיפור עבודות הניקיון והאחזקה של הישוב, שיפור הכבישים והתשתיות.

פעלנו להגדלת תקציבי פעילות למען הקהילה – וכתוצאה מכך, בשנים האחרונות ניכרת פעילות קהילתית רבה בישוב, החל מאירועי תרבות ומוסיקה עבור הקהל הבוגר, עבור דרך אירועי "רחוב", אירועים קהילתיים בבית הפיס, וכלה בימי פעילות עבור הילדים בחגים השונים.

בזמן הקרוב צפוי להתחיל שיפוץ רחב היקף, בעלות של מאות אלפי₪, שיפוץ של מגרש הכדורסל שיכלול גם קירוי קבוע.

כל זאת תוך שיפור דרמטי במצב הכספי של הישוב – מחד, פעלנו למחיקת חובות ישנים של הישוב ומאידך העלנו את שיעור גביית הארנונה ללמעלה מ 95% גבייה. כיום, עומדת קופת הישוב ביתרות כסף נזיל עבור צרכי הישוב.

כל אלו הן רק חלק קטן מהדוגמאות הרבות להישגי ועד הישוב בשנים האחרונות.

אני סבור כי ניתן היה לפעול עוד רבות למען הישוב ותושביו, להמשיך ולהגדיל את
התקציבים המגיעים לישוב ולפתחו לרווחת התושבים.

ההישגים הרבים והשיפור במצב הישוב הינם פרי עבודה מאומצת, רבת השקעה וללא כלתמורה של חברי הועד המקומי ומתנדבים מבני הישוב, שעשו ועושים את הדברים ברצון רב, שלא לומר בקלישאה – באהבה, ממקום של לתת ולהיטיב עם עצמנו ועם כולם.

לא מעט מהמתואר לעיל נעשה גם בעזרת המועצה האזורית מטה יהודה ובעזרת מי שעמד בראשה משה דדון, בשנים רבות של שיתוף פעולה. עם זאת, ומאז עזיבתו של דדון, שעשה הרבה למען הישוב ותושביו, תחושתי היא כי יכולת העשייה שלנו נפגעה קשות.

במועצה האזורית מטה יהודה אין מנהיג, אין מנהל ואיש לא לוקח פיקוד. אין שום
רצון במועצה לטפל בישוב שלנו ובצרכיו. כל פעולה למען הישוב, שנדרשת באופן חוקי וכתהליך שלטוני מקובל, אינה מתבצעת וכל צעד דורש לחצים, מאבקים ושתדלנות אין סוף וללא כל תכלית.

בכירי המועצה, ובראשם מ"מ יו"ר המועצה, מתעלמים מהיישוב והתחושה היא כי הם
מעדיפים שלא נפנה אליהם בדרישות ובקשות ושכלל לא "נפריע" להם.

עם הקמת פרויקט ארזה, עסקה נדל"נית ענקית שעתידה להכפיל את אוכלוסיית הישוב ולשנות את אופיו מהיסוד - המועצה האזורית לא עשתה דבר לבניית מרקם יישובי משותף, ואף חמור מכך, בכל בעיה שהתעוררה ושנבעה ממחדלי המועצה האזורית, הופנתה האש כולה לוועד היישוב ולעומד בראשו.

לאורך כל בניית הפרויקט, המועצה לא פעלה לתיקון המחדלים שנבעו מהתנהלותה, ואף גרמה לסכסוכים ולהסתה נגד תושבי הישוב הוותיק, ועד הישוב בכלל וכלפי יו"ר הועד בפרט.

התנהלות המועצה האזורית מתאפיינת בהתעלמות מוחלטת מצרכי התושבים הוותיקים והחדשים כאחד ומתמקדת בהצלת עורה מהשגיאות שנעשו ועלולות לגרום למועצה נזקים.

אם לא די בכך הרי שלאחרונה שבו חלק מתושבי ארזה החדשים ופנו שוב לדרך פעולה אלימה בניסיון להשיג שינויים בפרויקט.

לאור כל זאת, אני כיו"ר הוועד המקומי הגעתי למבוי סתום.

כאמור, לא התנדבתי לפעול למען הישוב כדי למלא את יומי במאבקים וויכוחים וכדי
לספוג הסתה ואיומים.

לא התנדבתי לוועד בכדי לכופף את החוק ולפתור דברים "מתחת לשולחן". כל רצוני
היה, לתרום מיכולותיי הניהוליות וניסיוני העסקי רב השנים למען הישוב. זאת כמובן
ללא כל רווח אישי כלשהו, למעט תחושת סיפוק ותוך שמירה על סדרי מנהל תקין.

איני מוכן עוד להמשיך ולהיאבק למען הישוב, כשהמועצה האזורית מתנהלת כגוף שאפילו לא מגיב ורק פועל חד צדדית.

איני מוכן להשקיע את מרצי וזמני לטובת הישוב ולקבל ב"תמורה" הסתה, איומים
וטענות המופנות כלפי אישית – הן מהמועצה והן מתושבים אשר אינם מרוצים מאופי
הטיפול בעניינם.

על כן אני מודיע על התפטרותי.

אאחל לחברי הועד המשך עשייה פורה ומוצלחת למען כולנו

בתקווה לשינוי.
ראובן גרינבאום
 


 
מתחם ארזה – המחלוקות עם ועד מוצא
​​

בשבועות האחרונים, התגלעה מחלוקת חדשה בין דיירי מתחם ארזה לוועד המקומי ואנו נבקש להביא לידיעת כלל תושבי מוצא את מלוא העובדות ואת התמונה המלאה:
כבר עם תחילת הקמת ובניית פרויקט המגורים "ארזה", התגלו קשיים רבים, שרובם נבעו מהעובדה כי המועצה האזורית, שהיא בעלת הסמכויות השלטוניות הרלוונטיות, לא פעלה לשמירת החוק וזכויות התושבים, הן הוותיקים והן החדשים.
על פי היתר הבנייה שניתן למקימי הפרויקט הותנה אכלוס הפרויקט בשיפוץ כביש שבע האחיות והסדרת הכניסה למתחם הפרויקט (הצמוד ל"מעון הרופא"), כלומר שעל פי התב"ע ועל פי הוראות החוק לא ניתן היה לאכלס קודם לשיפוץ הכביש.
כבר לפני מספר שנים, גבתה המועצה האזורית מחברת הבנייה את הכסף שיועד לשיפוץ הצומת והכביש – אך השיפוץ לא בוצע והכסף נעלם.
בשנה שעברה, כשביקשה חברת הבנייה לאכלס את שלב א' של הפרויקט, מבלי ששופץ הכביש, לא ניתן היה לעשות זאת על פי חוק – ולא בגלל התנגדות של תושבי מוצא או ועד מוצא אלא בגלל שהמועצה לא עמדה בחובות שהוטלו עליה.
הנפגעים מהתנהלות זו, היו גם ועד מוצא ותושבי מוצא הוותיקים, שזכאים אף הם לשיפוץ והרחבה של כביש כבן 80 שנה שצפויים לעלות עליו מאות כלי רכב נוספים ובוודאי שגם הדיירים החדשים של ארזה שקיבלו הבטחות ואכלוסם בפרויקט התעכב.
כבר בשנה שעברה, ולאחר דין ודברים קשים בין הדיירים החדשים של ארזה שכללו הטחות קשות בטיב האינטרסים של מתנדבי הועד והעומד בראשם, יו"ר הועד ראובן גרינבאום, לרבות גם מספר איומים שהופנו אליו אישית, בכל זאת הצליחו הצדדים להתכנס ולהגיע לפשרה ולפיה יפתח פתח זמני לחניון ברחוב האלון, במקביל לתחילת עבודות השיפוץ בכביש, וזאת במטרה לאפשר אכלוס מיידי לכל הדיירים החדשים שכבר שילמו מיטב כספם עבור הדירות וציפו להכנס אליהן.
חשוב להבהיר, כדי לאפשר את פתיחת המחסום שברחוב האלון ניתן צו, חתום על ידי הועדה המחוזית, כנדרש בחוק, המתיר פתיחה זמנית של כניסה לחניון עד להסדרת הכניסה לחניון מתחם ארזה (הצמודה ל"מעון הרופא").
עם סיום עבודות הצומת, למועצה לא היה שיקול דעת אלא להורות על סגירת הפתח הזמני לחניון ברחוב האלון – כך נקבע בצו וכך נעשה.
למעלה מן הצורך, נסביר את המובן מאליו – והוא ההסבר הבטיחותי לעובדה כי המחסום אינו אמור לשמש שער כניסה קבוע לחניון ארזה, בוודאי לא בשלב זה, שכן הכביש ברחוב האלון הינו צר מאוד ואינו יכול לשאת תוספת של מאות כלי רכב, תוספת הנובעת מגידול במספר התושבים באזור.
יתרה מכך, בקרוב צפויות עבודות בניית שני גני ילדים במתחם הצמוד לרחוב האלון והעומס על הכביש שם רק יגבר, הן בזמן ביצוע העבודות והן לאחר מכן עת יגיעו הורים להביא ולהחזיר את ילדיהם מהגנים.
לתושבי מתחם ארזה חניון תת קרקעי מוסדר, בו לכל אחד מהם חניה פרטית וכניסה מוסדרת לחניון המצויה בצומת החדש הצמוד, כאמור, ל"מעון הרופא".
חרף זאת, בשבועות האחרונים, בוחרים באופן מכוון הדיירים החדשים של ארזה, לחנות את כלי הרכב שלהם לאורך רחוב האלון, בצורה שמעמיסה מאוד על הכביש הצר ממילא ומהווה לעתים הפרעה בטיחותית אמיתית, וזאת לדברי נציגיהם כמחאה נגד וועד מוצא עילית והתושבים הותיקים, על כך שאינם "מעלימים עין" מהשארת המחסום פתוח, חרף פקיעת הצו.
חניית כלי הרכב באופן שנעשה בימים האחרונים, מהווה סכנה בטיחותית אמיתית, הן בשל העובדה כי ילדים רבים עוברים במקום בדרכם חזרה מבית הספר, הן בשל מרחק החונים מהצומת והן בשל העובדה כי הם מצרים עוד יותר את הכביש הצר ממילא.
מיותר לציין, שוועד מוצא פועל כל השנים למען האינטרסים של כלל תושבי מוצא, באשר הם, וזאת בהתאם להוראות החוק והדין ואין הוא מוכן לשתף פעולה עם הפרת חוק כזו או אחרת, בוודאי לא כשהיא גם פוגעת באינטרסים של תושבי מוצא – העמסת כלי רכב נוספים על רחוב האלון, בטרם ישופץ המקום, אינה משרתת את האינטרסים של יושבי המקום.
הדיירים החדשים של ארזה ידעו בזמן אמת, עת קנו את דירותיהם כי המחסום ברחוב האלון אינו מוגדר ככניסה לחניון וחרף זאת, מפנים את כל טענותיהם כלפי הועד ודורשים כעת, תוך שימוש באלימות וכח, לפתוח את המחסום, יהא אשר יהא.
 
כבר בשנה שעברה, בעת מאבק הדיירים החדשים לקבל טופס 4 שיאפשר את אכלוסם בפרויקט, וזאת חרף העובדה שלא שופץ כביש שבע האחיות, הותקף הועד אישית, בשלל טענות שונות ונטען כי הוא מונע משיקולים זרים.
גם היום, שוב עולות הטענות הן כלפי ועד מוצא והן כלפי חלק מתושבי מוצא, ובמקום להפנות את מאבקם לרשויות האמונות על הסדרת העניין, בוחרים הדיירים למחות בדרך זו, בבחינת "כך יעשה למי שלא יפתח את המחסום".
 
לאורך השנים, פעל הוועד ללא לאות למען האינטרסים של כלל תושבי מוצא באשר הם, תוך שמירה על הוראות החוק ושמירה על האינטרסים השונים של התושבים השונים. הוועד לא נוהג לדברר את פועלו, תושבי מוצא הוזמנו באופן קבוע להשתתף בישיבות הועד ומוזמנים תמיד לעיין בפרוטוקולים המתעדים את אופן קבלת ההחלטות.
 
הועד בחר לנכון להוציא מכתב זה, הן כדי להבהיר לראשונה את הנושא הטעון והן כדי להביע את שאט הנפש שלו מפעולות שמלבות אווירה אלימה ולעומתית בישוב וקורא לדיירים החדשים שלא להפנות את כעסם אל הועד או תושבי מוצא הותיקים.
 
​​
ועד מקומי 
מוצא עילית.


תושב / דייר נכבד!
 
חניה / מעברי דרך
 
זה לא סוד שבמוצא עלית אין מספיק מקומות חניה  והמצב רק הולך ונהיה קשה יותר ויותר וזאת עם התרבות כלי הרכב בישוב .
נושא החניה בישוב הפך להיות סיכון בטיחותי, כאשר רוב התושבים בבית (בשעות הערב) , מעבר הכבישים הפנימיים הולך ומצטמצם עד לכדי סכנה. רכב חרום  (כיבוי-אש, אמבולנס – לא עלינו) לא יצליח לעבור בשעת חרום!!  שלא לדבר על חוסר הנוחיות ביום יום  במעברים, בעיקולים, הולכי הרגל וכו'.
אנו מבקשים להחנות את כלי הרכב בתחומי החניה הפרטית , (למי שיש חניה פרטית בחצרו וחונה בכל זאת ברחוב מבזבז מקום יקר).
אם חונים ברחוב , יש לדאוג להחנות כך שיהיה מעבר !! (זה חשוב ונוח לכולם).
לא לחנות בשום מקרה בצמתים, לא ליד שלטי עצור (זו עבירה וזו סכנה) ובכל מקום שהראות בה קשה.
מאד חשוב לדאוג ולידע את האורחים לחנות כך שלא יחסמו את המעבר.
גם משטרת ישראל מתגייסת לעניין, היא תעבור ביישוב ותדאג למעבר תקין ושמירת החוק בנושא חניה מסוכנת.
 
תודה על שת"פ
  איתן קלדרון
  רב"ש הישוב
054-6919916
 
 

 
 
 
 
 


 
זמני אוטובוסים מוצא עלית

קו 157

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
הערכות במקרה שריפה
בשנים האחרונות חווינו בקיץ מסביבנו מספר אירועי שריפה.
ועד הישוב מבקש לקראת הקיץ להיערך ולדאוג לקצץ /
​להפחית בתוך החצרות הפרטיים את המקורות היכולים לגרום סיכון אש, כגון: עשבייה גבוהה, עצי אורן קרובים לדירות,
​מקורות דלק וכו'.
גם השנה אנו בוועד נעשה מאמץ ונדאג להפחית מקורות אש בשטחים ציבוריים. במידה ונפגשת במפגע בשטחים ציבוריים בישוב אנא פנה לאתי מזכירת הישוב בכדי שהועד יוכל לטפל.
ברחבי בישוב ברחובות פזורים ארונות כיבוי אש נעולים, מפתחות לארונות נמצאים אצל השכנים הגרים ליד ארון, בתוך הארונות קיים ציוד לשימוש חרום במקרה שרפה בלבד.
במידה ולא ידוע לך למי יש מפתח לארון הכיבוי ליד ביתך, אנא צור קשר עם השכנים או אם אתי בכדי שבזמן חרום תדע למי יש מפתח ואיך לפתוח את הארון.
 
·         במקרה שריפה יש להתקשר לכיבוי אש ולעדכן את עידן או אתי בכדי שאנו נוכל לכוון את כיבוי למקום השריפה
·         חשוב לדעת שבימי חול בשעות היום מ ​-07:00 בבוקר עד​-:00:​15 עידן (סייר הישוב) נמצא בישוב ואפשר להיעזר בו שמספרו 053-724-5871
בשעות הערב אפשר לפנות לאיתן קלדרון טלפון 054-6919916
 

שיהיה לכולם קיץ מהנה ללא אירועי שריפות
 
 איתן קלדרון
054-6919916


 
 
 
מכתב תודה משפחת דוייטש, רחוב הזית מוצא עלית

לכבוד
תושבי מוצא עלית
משטרת מבשרת
כיבוי אש בית שמש

מועצה איזורית מטה יהודה

 

בהמשך למכתבו של יו״ר הועד המקומי של מוצא עילית, מר ראובן גרינבאום, אנו, משפחת דויטש מרחוב הזית 5 מוצא עילית, מבקשים בזאת להצטרף לדבריו של מר גרינבאום, ולהוסיף ולהודות לתושבי מוצא המסורים ולכל המעורבים בדבר שפעלו בנאמנות ובנחישות לכבות את השריפה שפרצה ביום חמישי 10/9/2015. פעולתם הזריזה הביאה לכיבוי מהיר של השריפה, ומנעה את שריפת הבתים בקרבה, וביניהם את ביתנו, ואין לנו אלא להודות מקרב לב על כך לכולם.

בעידן בו עזרה הדדית וסיוע לזולת אינם מובנים מאליהם, הפעולות המידיות של תושבי מוצא והנחישות בה פעלו כל גורמי החירום והסיוע, ובעיקר כוחות כיבוי האש וכל מי שהגיעו מידית לשטח האש עצמו, בולטות בייחודן וראויות לשבחים.

אנו שמחים וגאים להיות חלק מיישוב ששכניו מסייעים בכזו תושיה אחד לשני.

כאן המקום לברך את כולם בברכת שנה טובה, בריאה ופוריה, ושלא נדע עוד אירועי חירום שכאלה.


בכבוד רב,
משפחת דויטש

 
 

Go Back  Print  Send Page
 

    
        ידיעון מוצא  

  
לייבסיטי - בניית אתרים